VĒLATIES SAMAZINĀT NACIONĀLĀS VESELĪBAS APRŪPES IZMAKSAS, IEGĀDĀJIETIES SUNI

PictureVeselības aprūpe ir dārga, un jūsu veselības apdrošināšanas likme atspoguļo šīs izmaksas. Veselības nozarei atvēlētās izmaksas aizņem lielāko daļu no valsts budžeta.
Nesenais pētījums liecina, ka viens no veidiem kā samazināt ar veselību saistītos izdevumus varētu būt  – mudināt iedzīvotājus iegādāties mājdzīvniekus.

VĒLATIES SAMAZINĀT NACIONĀLĀS VESELĪBAS APRŪPES IZMAKSAS, IEGĀDĀJIETIES SUNI.

Mājdzīvnieki ietaupa ikgadējās veselības aprūpes izmaksas miljardiem dolāru vērtībā.

Veselības aprūpe ir dārga, un jūsu veselības apdrošināšanas likme atspoguļo šīs izmaksas. Veselības nozarei atvēlētās izmaksas aizņem lielāko daļu no valsts budžeta.
Tomēr nesenais pētījums liecina, ka viens no veidiem kā samazināt ar veselību saistītos izdevumus varētu būt  –  mudināt iedzīvotājus iegādāties mājdzīvniekus.

Virdzīnijas  (ASV) universitātes Human Animal Bond Research Initiative (HABRI) Foundation*  publicēja jaunu ziņojumu. Ziņojumā veiktie aprēķini norāda uz mājdzīvnieku īpašnieku ekonomisko ietekmi un ar to saistītām veselības aprūpes ietaupījumu iespējām.

Apkopojot pētniecības datus, Dr. Clower skaidro: “Nav jaunums, ka mājdzīvniekiem ir pozitīva ietekme uz mūsu veselību, bet šī ir pirmā reize, kad kāds ir novērtējis šo ietekmi uz ASV veselības aprūpes sistēmu kopumā. Mūsu veiktā datu analīze liecina, ka Amerikas Savienotajās Valstīs mājdzīvnieku īpašnieki veido nozīmīgu veselības aprūpes izmaksu ietaupījumu. ”

Šis ziņojums koncentrējas uz diviem veselības aprūpes izmaksu aspektiem. Pirmais un galvenais balstījās uz faktu, ka mājdzīvnieku īpašnieki apmeklē savu ārstu retāk nekā to dara cilvēki, kuriem nepieder dzīvnieki. Saskaņā ar pētījumu 132,8 miljoni ASV mājdzīvnieku īpašnieki katru gadu par 0,6 reizēm mazāk apmeklē ārstus nekā to dara cilvēki, kuriem tie nepieder.
Tas neizklausās īpaši daudz, bet, ņemot vērā, ka vizīte pie ārsta izmaksā vidēji $ 139 un sareizinot šīs izmaksas ar mājdzīvnieku īpašnieku skaitu, gada ietaupījums valsts līmenī ir būtisks – $ 11.37 miljardi. Papildus ietaupījumi tika aprēķināti, pamatojoties uz to, ka vairāk nekā 20 miljoni cilvēku ar saviem suņiem dodas pastaigās vidēji piecas reizes nedēļā. Šī grupa uzrāda mazāku aptaukošanās skaitu un pētnieki secina, ka tā rezultātā ir ietaupītas veselības aprūpes izmaksas $ 419 miljonu apmērā.

Mājdzīvnieku īpašniekiem Ir arī citi veselības ieguvumi. Daudzie pētījumi norāda pozitīvu ietekmi uz sirds un asinsvadu slimībām, hipertoniju, infekciju kontroli, alerģiju, stresa izraisītām problēmām, asinsspiedienu un psiholoģiskajām problēmām, tomēr kā atzīst pētnieki, ir sarežģīti veikt ar šiem ieguvumiem saistīto izmaksu apkopojumu.

Mēs vēlējāmies redzēt kādi veselības aprūpes ietaupījumi, kas saistīti ar mājdzīvnieku īpašniekiem ir citās valstīs. Mēs varam izmantot ziņojuma aprēķinu metodiku. Lai to izdarītu, jāņem vērā katras valsts atšķirības un vidējās veselības aprūpes izmaksas. Ņemot vērā 2014. gada iedzīvotāju statistikas datus un vienas personas vidējās medicīniskās aprūpes izmaksas, kā arī balstoties uz datiem ko sniedz Ekonomiskās sadarbības organizācijas (ESAO) 2013. gadā (konvertētas ASV dolāros), mēs varam aprēķināt kāds būtu medicīnisko izmaksu vidējais ietaupījums, kas izriet no mājdzīvnieku īpašnieku ārsta apmeklējumu skaita. Šie ietaupījumi  norādīti šajā tabulā.

Source: SC Psychological Enterprises Ltd

Picture

    Tātad, ja jums pieder mājdzīvnieks un jums pie ārstiem jādodas retāk, pat tādās valstīs, kurās veselības aprūpes izmaksas ir zemākas un iedzīvotāju skaits mazāks, valsts līmenī redzam ievērojamus ietaupījumus.

Veicot situācijas kopsavilkumu, HABRI izpilddirektors Steven Feldman atzīmē: “Domājot par to, ko cilvēkiem vajadzētu darīt, lai saglabātu savu veselību, sarakstam jāpievieno “mājdzīvnieka iegāde “. Ja veselības apdrošināšanas uzņēmumi meklē labas veselības nodrošināšanas stimulus  un vēlas samazināt izdevumus,  mājdzīvnieku īpašumtiesības ir vēl viens veids, kā cilvēkiem palikt veseliem un ietaupīt naudu. ”

Data from: Terry L. Clower and Tonya T. Neaves (2015, December). The Healthcare Cost Savings of Pet Ownership. Human Animal Bond Research Initiative (HABRI): Washington DC, pp. 1-12.

Picture