EEZ/EEA Finanšu instruments

12.02.2016.
Biedrība “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi” aicina uz projekta “Kvaltatīvas dzīves vides nodrošināšana Ķekavas novadā” proj. nr.2012.EEZ/DAP/MIC/075 noslēguma konferenci, kas notiks 12.februārī plkst. 12.00 Doles tautas namā, Rīgas ielā 26, Ķekavā.

Darba kārtība

Picture

12.2015.
Iemācīt sunim teikt “Jā” un “Nē”

Strādājot ar suņiem asistentiem, mēs vairs nemācām savus suņus kā robotus izpildīt mūsu norādījumus, piemēram,sēdi, stāvi, pie kājas. Balstoties uz jaunākajiem pētījumiem par suņu ievērojamo spēju patstāvīgi pieņemt pārsteidzoši sarežģītus lēmumus, mūsu apmācību metodika ir attīstījusies un mainījusies, liekot par suņiem domāt kā par mums pašiem. Šī jaunā pieeja ir radījusi apvērsumu suņu apmācību un savstarpējo attiecību nodibināšanas jomā. Šo metodi mēs jokojoties saucam par „neapmācību”.

Picture

13.12.2015.

Kas veido līderi?

Ideja būt suņiem par „bara vadoni un līderi” ir pārņēmusi visu pasauli, bet tas ir bīstams un kļūdains jēdziens. Kad mēs pieņemam lēmumu kļūt mūsu suņiem par pārliecinošu un autoritatīvu līderi, mēs zaudējam iespēju veidot savstarpēju uzticēšanos un emocionālu saiti ar viņiem.

Picture

12.12.2015.

“Bara” teorija ir atmaskota un sagrauta.

​​​    Šī bīstamā teorija par suņu dominances konceptu, kura radījusi tik daudzus pārpratumus, galvenokārt, balstījās uz pētījumiem, kuri veikti 1970. gados, vērojot vilkus nebrīvē.
Vai mums ir nepieciešams mūsu suņiem nodrošināt vadību un sniegt norādījumus?

Picture

05.12.2015.

   Agresija starp vienas mājsaimniecības suņiem.

​   Suņu savstarpējā agresija rada trauksmainas situācijas.  Šie incidenti ir ne tikai cilvēku mieru traucējošs faktors, bet                                                        arīdzan tas var būt ļoti bīstami pašiem suņiem, kā arī tiem cilvēkiem, kuri iejaucas šo suņu incidentā/ kautiņā, vēloties to                                                   izšķirt. 

Picture

  29.11.2015.
IDEĀLS SUNS

Jauna pieeja suņu apmācībai.

Daudzās modernās suņu apmācības metodēs mums iesaka ar suņiem strādāt darbību apstiprinošā veidā. Ir teikts, ka suņi jāapbalvo ar simpātiju izrādīšanu vai kārumiem tikai tajās reizēs, kad viņi dara to ko mēs liekam. Mēs sakām, ka suņiem ar savu uzvedību jānopelna mūsu mīlestība, bet pamatojoties uz savu pieredzi darbā ar suņiem – asistentiem, domāju, ka tā ir abpusēja mijiedarbība.

Picture

25.11.2015.

​    Aicinām Ķekavas novada mājdzīvnieku īpašniekus uz informatīvi izglītojošu semināruBiedrība “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” aicina Ķekavas novada mājdzīvnieku īpašniekus uz informatīvi izglītojošu semināru  2.decembrī plkst. 18.00 Pļavniekkalna pamatskolā,Katlakalnā.
Picture

08.11.2015.

Suņu rotaļas ir sociāli “lipīgas” un tagad mēs zinām kāpēc!

Suņi, iesaistot citus savās aizraujošajās rotaļās, izmanto  mīmiku un emociālo ietekmi.

Picture

25.10.2015.

​Mājdzīvnieki ietaupa ikgadējās veselības aprūpes izmaksas valstī miljardiem dolāru vērtībā.

Veselības aprūpe ir dārga, un jūsu veselības apdrošināšanas likme atspoguļo šīs izmaksas. Veselības nozarei atvēlētās izmaksas aizņem lielāko daļu no valsts budžeta.
Nesenais pētījums liecina, ka viens no veidiem kā samazināt ar veselību saistītos izdevumus varētu būt  –  mudināt iedzīvotājus iegādāties mājdzīvniekus.

Picture

18.10.2015.

​Sāpju novēršana suņiem

Novērots, ka suņi cenšas slēpt pazīmes, kas norāda,  ka tiem sāp. Biologi uzskata, ka tas liecina par sava veida izdzīvošanas instinktiem.
Starptautiskā Veterinārā akadēmija piedāvā sāpju aprakstu, ko apkopojusi Dr Michael C. Petty. Tajā norādītas sekojošas uzvedības izmaiņas, kas norāda uz dzīvnieka sāpēm

Picture

11.10.2015Apmācot dzīvniekus, kā arī savstarpējā saskarsmē, bieži vien mūsu raidītā informācija ir neprecīza, sasteigta, vai novēlota, kā rezultātā rodas apjukums un neizpratne.
izmantojot spēles elementus, teorētiskās nodarbības laikā jaunieši apguva pozitīvās apmācības metodi. Spēles laikā katrs jaunietis varēja izbaudīt šo apjukumu uz “savas ādas”, un izbaudīt prieku veicot uzdevumu.
Spēles noteikumi bija sekojoši –  viens no spēles dalībniekiem iejutās suņa, bet otrs – saimnieka lomā. Jaunieši kopā ar “saimnieku” izdomāja uzdevumu, kas jāizpilda suņa lomas atveidotājam, kurš šo uzdevumu nezināja, jo uzdevuma plānošanas laikā tika izraidīts no zāles Uzdevuma izpildes laikā mutiskas norādes netika sniegtas. Vienīgā norāde – skaņu signāls. Sekojot “saimnieka” raidītajiem skaņu signāliem (mūsu gadījumā tas bija klikers), “sunim” vajadzēja izpildīt “saimnieka” un pārējo spēles dalībnieku iepriekš iecerēto uzdevumu.
Nelielu ieskatu par to kā mums veicās varat gūt, noskatoties šo video.


05.10.2015.Dzīvnieku patversme “Mežavairogi” sagatavojusi informatīvos bukletus  mājdzīvnieku īpašniekiem.

Informatīvajos bukletos apkopota informācija par dzīvnieku labturības noteikumiem, mājdzīvnieku reģistrācijas kārtību, mājdzīvnieku īpašnieku tiesībām un pienākumiem. Informatīvie bukleti pieejami Ķekavas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centrā, kā arī Daugmales un Baložu pilsētas pārvaldēs.

buklets_1.pdf

Download File


buklets_2.pdf

Download File


Picture


 

20.09.2015.

“Mājas tīrības” noteikumu ievērošana

Daži suņi var urinēt sasveicinoties, spēlējoties, fiziska kontakta rezultātā, vai tad, kad tiek izteikts rājiens, kā arī soda laikā. Šādi suņi mijiedarbības laikā mēdz izrādīt padevīgas pozas, piemēram, turot asti zemu nolaistu, pieglaužot ausis atpakaļ pret galvu, notupties vai apgāzties uz muguras, atsedzot vēderu. Pakļāvīga urinācija ir normāla parādība suņu komunikācijā, bet dažiem saimniekiem tā šķiet nepatīkama un nepieņemama.

Picture


 

19.09.2015.

Mans suns dārzā rok bedres…

Rakšana ir normāla uzvedība suņiem. Dažas šķirnes suņi ir vairāk tendēti uz rakšanu nekā citi. Piemēram, terjeri tika audzēti medīt pazemes laupījumu, tāpēc viņi mēdz rakt daudz. Tomēr jebkuras šķirnes jebkurš suns var attīstīt rakšanas ieradumus Lai risinātu rakšanas problēmu, jums jānosaka, kāda motivācija kalpo par pamatu jūsu suņa rīcībai. To izprotot jūs varat novērst vai samazināt šo problēmu.

Picture


 

11.09.2015.

Septembrī, Ķekavā Jaunatnes iniciatīvu centrā pulcējās jaunieši, kuri kā brīvprātīgie darbinieki piedalās biedrības “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” darbā. Teorētiskās nodarbības laikā jaunieši apguva pozitīvās apmācības metodi. Pozitīvās apmācības metodes lieliski strādā ne tikai, veidojot uzvedības modeli dzīvniekiem, bet arī cilvēkiem.
Izmantojot spēles elementus, jaunieši pārliecinājās, ka šo metodi lieliski var arī izmantot ikdienas saskarsmē ar klases biedriem, kolēģiem, vai ģimenes locekļiem. Apmācot dzīvniekus, kā arī savstarpējā saskarsmē, bieži vien mūsu raidītā informācija ir neprecīza, sasteigta, vai novēlota, kā rezultātā rodas apjukums un neizpratne. Spēles laikā katrs jaunietis varēja izbaudīt šo apjukumu uz “savas ādas”, kā arī precīzas informācijas saņemšanas gadījumā pārliecināties par uzdevuma izpildes veiksmīgu rezultātu.

Picture


 

01.09.2015.

Picture

01.09.2015.Latvijas adoptēto dzīvnieku salidojums Mežavairogos pulcē teju pussimtu ķepaiņu15. augustā Ķekavas dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” norisinājās 6. Latvijas patversmju un adoptēto dzīvnieku salidojums, kas pulcēja gana plašu apmeklētāju loku – visu gada gājumu cilvēkus un visdažādākos suņus, kuri priecēja gan ar apģērbu oriģinalitāti (jā, arī suņi!), gan arī ar savu pozitīvo un atklāto noskaņojumu.
Uz pasākumu “salidoja” teju pussimts suņu ar ģimenēm, un gandrīz visi piedalījās dažādajās aktivitātēs.

    Šī nu bija tā reize, kad suņu īpašniekiem piedāvājām iespēju piedalīties nelielā pētījumā un pārliecināties par viņu mīluļu gaumi un augu smaržu izvēli. Pieņemot, ka lielākā daļa dzīvnieku publiskos pasākumos jūtas satraukti, eksperimenta galvenais mērķis bija pārliecināties vai dzīvnieki pievērsīs uzmanību tiem augu hidrosoliem, kuriem piemīt nomierinoša iedarbība, tādējādi apstiprinot stresa klātbūtni. Pētījuma laikā brīvā dabā zināmā atstatumā vienu no otra novietojām astoņus trauciņus, kuros iepildījām nelielu daudzumu dažāda veida hidrosolus. Saimniekam kopā ar suni, kurš atradās brīvā pavadā (vai bez pavadas), vajadzēja iziet caur šo teritoriju. Saimniekiem piekodinājām nepievērst īpašu uzmanību sunim, kā arī laukā novietotajiem trauciņiem.  Suns varēja brīvi izvēlēties virzienu un ātrumu. Mūsu uzdevums bija vērot, kura smarža suni ieinteresē un vai suns par izvietotajiem smaržu trauciņiem izrāda interesi. 
Picture

Kā dzīvniekiem strādā aromaterapija?Īsi par ziedūdeņiemProtams, laba hidrosola pagatavošanai ir nepieciešams speciāls aprīkojums un pats gatavošanas prosess  ir māksla un zināšanas, bet, izmantojot ekoloģisku dabas materiālu, vieglu hidrosolu mājas apstākļos var pagatavot ikkatrs. 

 


 

30.07.2015.

Dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” 15.augustā notiks ikgadējais adoptēto un patversmes dzīvnieku pasākums, kura laikā organizēsim “Paklausības rallija” sacensības. Ar to, kas tad īsti ir Paklausības Rallijs un kā notiek sacensību vērtēšana varat iepazīties mūsu interneta vietnē.

Picture


 

30.06.2015.                  Projekta Kvalitatīvas dzīves nodrošināšana Ķekavas novadā Nr. 2012EEZ/DAP/MIC/075 ietvaros no 2015.gada 25. jūnija līdz 1. jūlijam notika biedrības “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi” pieredzes apmaiņas brauciens uz Vāciju. Pirmā pieturas vieta bija Bordesholma. Mūs laipni uzņēma Bordesholmas – Ķekavas sadraudzības biedrības biedri un organizēja tikšanos ar Bordesholmas pašvaldības vides daļas speciālistiem, kuri mūs iepazīstināja ar dzīvnieku turēšanas noteikumiem Bordesholmas pilsētā un pavadīja darba vizītē uz Ķīles patversmi

Ķīles dzīvnieku patversmes fotoattēli

Picture

 


28.06.2015.
Pieredzes apmaiņas brauciena laikā apmeklējām vietējās kopienas privāto suņu apmācības skolu Milbrokā. Suņu skolas un dzīvnieku viesnīcas īpašnieks Ernsts Hoffs mūs iepazīstinājaa ar skolas darbību.
Picture

25.04.2015.
Aprīlis ir mēnesis, kad sakopjam savu apkārtni. Arī šogad turpinam aizsākto tradīciju – Vislatvijas LielāsTalkas ietvaros palīdzēsim uzkopt teritoriju  dzīvnieku patversmē. Šī talka ir kļuvusi par lielisku pasākumu – ne tikai padarot sakoptāku vidi, bet arī vienojot cilvēkus kopīgai idejai.
Picture

11.02.2015.
Ar jaunākajiem pētījumiem par suņu paradumu ēst zāli un to kā suņi nosaka cik lielā mērā mums var uzticēties varat iepazīties mūsu interneta vietnes sadaļā Mūsdienu kinoloģija.
Picture

12.02. 2015.
Ķekavas Jaunatnes Iniciatīvu centrā neformālā un radošā gaisotnē notika jauniešu tikšanās un uzsākts kopīgs darbs brīvprātīgo grupu izveidē, meklēti jauni radoši risinājumi uzsākot tālāko darbības plānu izstrādi brīvprātīgo darbam projekta ietvaros.Nelielu ieskatu par brīvprātīgo darbu dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” varat gūt mūsu mājas lapas sadaļā  brīvprātīgais darbs. un fotogalerijā.
Picture

11.02.2015.
Ar jaunākajiem pētījumiem par suņu paradumu ēst zāli un to kā suņi nosaka cik lielā mērā mums var uzticēties varat iepazīties mūsu interneta vietnes sadaļā Mūsdienu kinoloģija.
Picture

 02.02.2015.
Mājās gatavota barība kaķiem un suņiemApgāds “Zvaigzne ABC” laidis klajā Barbaras Teilores – Lainas grāmatu “Mājās gatavota barība suņiem un kaķiem”. Zaļā dzīvesstila žurnāla “Vides Vēstis” 02/2015 anotācijā par šo grāmatu precīzi teikts – Sen bija laiks izdot šādu recepšu grāmatu, citādi lielākā daļa cilvēku uzskata, ka suņi un kaķi jābaro tikai ar rūpnieciski ražotām granulām un konserviem. Vietējie veterinārārsti gadiem kultivējuši mītu, ka mājdzīvnieki ar pilnvērtīgu uzturu nodrošināmi tikai šādi. Laba ideja, ja cilvēks vēlas uzturēt veterinārārstu ienākumus stabilā un augstā līmenī. Bet tie, kuri draudzējas ar veselo saprātu, jau sen saprot, ka mājdzīvniekiem pat rādīt šādu barību nedrīkst. Barbara ir pārliecināta bioloģiskās lauksaimniecības piekritēja, pati aprūpē zaļo saimniecību, un teksti, kaut brīžam šķiet kā no citas pasaules, skaudri parāda, kādā izpratnes līmenī atrodamies Latvijā, ja jau paši sev liedzam uzturu, kas audzēts, neizmantojot lauksaimniecības indes. Lūk, pāris viņas ieteikumu: “Labāk pērciet kaulus, kuros nav smago metālu.” “Pērciet pienu, kas nesatur antibiotikas un iegūts no govīm, kas audzētas ganībās.” Pat ja tev nav mājdzīvnieku, bet interesējies par veselīgu uzturu, šī grāmata tev noderēs. Bet ja tev ir kaķis vai suns, tu nemaz nedrīksti to neizlasīt.Anitras Toomas intervijas fragments ar vienu no retajām veterinārārstēm, Ilzi Pētersoni, kas beidzot skaļi uzdrošinās pateikt, ka suņu un kaķu barošana ar industriāli ražotu barību ir aplama.
Picture

 Picture

08.12.2014.

Seminārs “Iepazīsimies – Tavs mājdzīvnieks”

Turpinot informatīvi izglītojošu semināru ciklu par mūsu mājdzīvniekiem, 8.decembrī notika semināra cikla “Iepazīsimies  – Tavs mājdzīvnieks” lekcija  Baložu kultūras nama jaunajā zālē.  Šajā reizē centāmies kliedēt sabiedrībā izveidojušos steriotipus un mītus par dzīvnieku labturību, saprast kā dzīvnieki saprot mūsu vēstījumus un to, kā precīzi un sunim saprotami raidīt šo vēstījumu. Tika pārrunāti dzīvnieku veselības problēmu risinājumi, kā arī jautājumi, kas saistīti ar likumdošanu. Ar jaunākajām zinātniskajām atziņām varat iepazīties apmeklējot mūsu mājas lapas sadaļu Mūsdienu kinoloģija. 

 


02.11.2014.
BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS
TDA “ZīLE”  dzīvnieku patversmē “ Mežavairogi”.Patiesībā šis stāsts aizsākās dienā, kad saņēmām TDA „Katvari” izaicinājumu aplieties ar ledusaukstu ūdeni. Ar ūdeni aplējās pats Zīles talismans – mūsu Kokoniņš! Arī tas, protams, bija jautri, taču šī uzdevuma mērķis bija/ir labdarība.
Picture


Dzīvnieku patversme “Mežavairogi” organizēja 5. Vislatvijas adoptēto un patversmju dzīvnieku izstādi “Saimniek, kāpēc tu mani nemeklē?”Rīgā, Skonto hallē.
Pasākuma mērķis ir pievērst uzmanību lielajam dzīvnieku skaitam patversmēs un uz ielām.
Izstādes laikā notika vairāki aizraujoši konkursi, kuros piedalījās aptuveni  40 dalībnieki.
Dzīvnieku saimnieki ar lepnumu demonstrēja savu adoptēto mīluļu prasmes.
Tā bija lieliska iespēja tikties visiem domubiedriem un dzīvnieku draugiem, esošajiem un jaunajiem dzīvnieku saimniekiem, adoptētajiem, izglābtajiem un nopirktajiem dzīvniekiem ar savām ģimenēm no visas Latvijas.
Pasākuma laikā mēs – “Astes gredzenā” organizējām sacensības “Paklausības Rallijs”. Sacensību rezultāti bija lieliski. Klātesošo sirdis sildīja un aizkustināja trasē demonstrētās adoptētāja un adoptējamā sirsnīgās attiecības, kā arī startējošo komandu ģimenes locekļu līdzpārdzīvojums.  Tā nu tas ir, Paklausības Rallijs precīzi atklāj saimnieka un suņa savstarpējās attiecības un savstarpējo sapratni. Sacensību organizatori ar dāvanām neskopojās un katrs dalībnieks dienas noslēgumā saņēma lieliskas, sponsoru sarūpētas dāvanas, netika aizmirsti arī brīvprātīgie darbinieki, kuru līdzdalība, atbalsts un ieguldītais darbs sekmēja pasākuma norisi.
Picture


Picture

25.09.2014.

Biedrība “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” aicina Ķekavas novada mājdzīvnieku īpašniekus uz informatīvi izglītojošu semināru 25. septembrī plkst. 19.00 Ķekavas Kultūras namā.
Semināra galvenās tēmas


25.05.2014.
Brīvprātīgais darbsBrīžiem sabiedrībā ir  viedoklis, ka cilvēkiem nekas neinteresē un bez maksas neviens neko nedarīs, cilvēki ir neatsaucīgi. Bet brīvprātīgā darba pozitīvā pieredze ļoti aizkustina, jo tomēr ir ļoti daudz cilvēku, kas gatavi ieguldīt  savu darbu un laiku, lai uzlabotu dzīvnieku dzīvi. Viņi vienkārši grib dot kaut ko no sevis. Cilvēki gūst gandarījumu un tas iedvesmo, jo tu redzi, ka tas strādā un tas savukārt ir pienesums sabiedrībai.
Picture

 


03.04.2014.
    “Informatīvā tējnīca” pulcē brīvprātīgā darba veicējus – seniorus.Šajā gadā jau otro reizi “Informatīvā tējnīca” pulcēja brīvprātīgos darbiniekus – seniorus, kuri uzņēmušies atbildību par bezsaimnieku kaķu aprūpi. “Informatīvās tējnīcas” laikā pie tases tējas brīvprātīgie darbinieki apsprieda ikdienas darbus, kas saistītas ar bezsaimnieku kaķu aprūpi, uzklausīja vetārsta ieteikumus un risināja problēmas, kuras darbā ar bezsaimnieku kaķiem ir nemazums.
Šobrīd jau ir noslēgti 10 līgumi ar Ķekavas novada senioriem par brīvprātīgā darba veikšanu. Brīvprātīgie seniori ikdienu rūpējas par bezsaimnieku kaķu koloniju aprūpi. Viņu ziņā ir ne tikai pabarot šos mājdzīvniekus, bet arī uzturēt kārtību kaķu aprūpes vietās, sekot bezsaimnieku kaķu skaita dinamikai, rūpēties par profilakses pasākumiem, kas kopumā uzlabo vides kvalitāti novadā.
Picture
Picture

28.02.2014.
Seminārs “Iepazīsimies – Tavs mājdzīvnieks” 
Semināra laikā Ķekavas novada iedzīvotāji varēja uzzināt kā novērtēt stresa līmeni savam sunim, ko darīt lai to normalizētu. Mācījās atpazīt tipiskākās kļūdas sadzīvē ar mājdzīvniekiem. Semināra dalībnieki uzzināja noderīgu informāciju par mājdzīvnieku slimību profilakses pasākumiem. Spēcīgu iespaidu uz klātesošajiem atstāja veterinārārsta līdzpaņemtie, “konservētie” parazītu paraugi. Biedrības “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi”” vadītāja D.Priede informēja klātesošos par mājdzīvnieku īpašnieku tiesībām un pienākumiem.
Tradicionāli interesantākā izvērsās semināra diskusiju daļa, kurā speciālisti atbildēja uz semināra dalībnieku jautājumiem.Nākamā semināra cikla nodarbība plānota jūlija mēnesī.
Picture
Picture     Picture

23.11.2013.
Ķekavas novada kultūras namā notika informatīvi izglītojošs seminārs “Veselība un drošība sadzīvē ar mājdzīvniekiem”.
  Seminārā tika apskatīti jautājumi par mājdzīvnieku aprūpi, izplatītākajām slimībām un to profilaksi (lektore S. Roķe); suņu uzvedības problēmu profilaksi (lektore A.Eizenberga), kā arīmājdzīvnieku turētāju pienākumi un tiesības (lektore D.Priede).
Semināra noslēgumā, notika diskusijas ar iedzīvotājiem, speciālisti atbildēja uz apmeklētāju jautājumiem.

 


01.11.2013.
Dzīvnieku patversmes „Mežavairogi” un Ķekavas novada pašvaldības  izsludinātais konkurss par kaķu aprūpes vietu ilustratīvās emblēmas izstrādi ir noslēdzies. Turpmāk Ķekavas novadā bezsaimnieku kaķu aprūpei paredzētās vietas varēs atpazīt pēc košas emblēmas.Konkursam tika iesūtīti 20 brīnišķīgi darbi, no kuriem piemērotākos izvēlējās žūrijas komisija. Tās sastāvā bija Ķekavas novada pašvaldības Attīstības daļas, Vides un labiekārtošanas daļas, Reģionālās pašvaldības policijas, kā arī biedrību „Dzīvnieku patversme „Mežavairogi”” un „Aste gredzenā” pārstāvji. Uzvarētāju apbalvošana notika Reģionālās pašvaldības policijas muzeja telpās.Žūrija par labākajiem atzina Kristiāna Šneidera, Martas Varikas un Sigitas Varikas iesūtītos darbus. Par vismākslinieciskāko tika atzīts Helēnas Aļļenas zīmējums. Emblēmas izveidei tiks izmantoti Elzas Louises Ciganskas iesūtītā darba motīvs.
Picture


26/09/2013Aicinām pieteikties brīvprātīgos darbiniekus darbam dzīvnieku patversmē “Mežavairogi   Darbā dzīvnieku patversmē “Mežavairogi”.aicinām pieteikties iedzīvotājus, kuri mīl dzīvniekus un ir gatavi apgūt jaunas zināšanas.Īpaši gaidīti ir jaunieši vecumā no 14 līdz 25 gadiem.Uzsākot darbu, noslēgsim līgumus par brīvprātīgā darba veikšanu. Nodrošināsim bezmaksas transportu.    Brīvprātīgio darbinieku pienākumi patversmē darbā – uzturēt tīrību, piedalīties dzīvnieku aprūpes un socializācijas darbā un pasākumu organizēšanā.Pieteikties var rakstot uz e-pastu aste.gredzena@inbox.lv vai zvanot pa tālruni:.29406028 vai26479144
Picture


26/09/2013Konkurss par bezsaimnieku kaķu aprūpes vietu emblēmas izveidiDzīvnieku patversme Mežavairogi un Ķekavas novada pašvaldība izsludina konkursu par ilustratīvās emblēmas izveidi, ar kuru tiks apzīmētas vietas novadā, kurās būs izvietotas kaķu mājas, kurās pulcēsies bezsaimnieka kaķi un kurās tie tiks baroti. un aprūpēti.Konkursa darbus lūdzam iesniegt līdz 15.oktobrim Ķekavas novada pašvaldības Attīstības daļā.Trīs labāko darbu autoriem -gardas balvas!Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzu sazināties ar Danutu Priedi pa tālruni 26479144
Picture


13/09/2013

    Konferences par projekta “Kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšana Ķekavas novadā” uzsākšanu  mērķis bija informēt Ķekavas novada pašvaldības darbiniekus, deputātus, Ķekavas novada kaimiņu pašvaldību pārstāvjus un sabiedrību kopumā, par projekta uzsākšanu, nepieciešamību, projektā paredzētajām aktivitātēm un plānotajiem rezultātiem.
Picture

KONFERENCES MATERIĀLI

mezavairogi.pdf

Download File


par_projektu_2.pdf

Download File


vetedeve.pdf

Download File01/09/2013   Ir parakstīts Sadarbības nodomu līgums starp biedrību “Aste gredzenā” (Latvija), biedrību “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi” (Latvija), Troll Hundeskole (Norvēģija) un organizāciju Dogfriend center (Austrija). Sadarbība veicinās progresīvu, uz zinātniskiem pamatiem balstītu metožu un zināšanu apguvi par dzīvnieku psiholoģiju, uzvedību un dzīvnieku īpašnieku apmācību, kā arī pieredzes apmaiņu.
Picture


31/08/2013    Biedrība “Dzīvnieku parversme “Mežavairogi” organizēja 4.VisLatvijas adoptēto un patversmju dzīvnieku izstādi „Saimniek, kāpēc Tu mani nemeklē?”. Šajā pasākumā mēs vadījām suņu sacensības “Paklausības rallijs”, kurās piedalījās gan patversmes brīvprātīgo darbinieku komandas, gan bijušie patversmes suņi ar saviem jaunajiem saimniekiem.
Picture


28/08/2013  – 01/09/2013    Pateicoties NVO fonda atbalstam biedrības “Aste gredzenā” darbiniekam bija iespēja piedalīties Starptautiskā seminārā “Modern dog training” un apgūt zināšanas par jaunām zinātniskām atziņām suņu fizioloģijā, psiholoģijā un uzvedībā. Semināru organizēja Austrijas organizācija Dogfriend Center. Apmācības vadīja pasaulē pazīstama suņu trenere-zoopsiholoģe no Norvēģijas Anne Lill Kvam, kura organizējusi apmācību seminārus arī Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā, Holandē, Anglijā, Somijā, Vācijā, Spānijā, Itālijā, Grieķijā, Čehijā, Polijā, Krievijā, u.c.
Projekta laikā ar seminārā iegūtajām zināšanām iepazīstināsim jauniešus, kuri kā brīvprātīgie  strādā Dzīvnieku patversmē “Mežavairogi”, kā arī tos jauniešus, kuri uzsāks brīvprātīgo darbu.
Picture

Picture

kursi.pptx

Download File05/08/2013    Ar Ķekavas novada Domes sēdes lēmumu ir apstiprināta projekta “Kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšana Ķekavas novadā” darba grupas izveide. Darba grupas sastāvā no pašvaldības puses ir iekļauti speciālisti no vides un labiekārtošanas daļas, attīstības daļas, kā arī Reģionālās pašvaldības policijas.
Picture


02/08/2013    Ir noslēgts sadarbības līgums starp „Dzīvnieku  patversmi Mežavairogi”, biedrību „Aste gredzenā” un Veterinārijas attīstības biedrībo „VeteDeve” par sadarbības platformas izveidi. Sadarbība notiks vairākos veidos gan priekšlikumu sagatavošanā rīcībpolitikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas procesos Ķekavas novadā, gan sadarbībā ikdienas problēmu risināšanā, gan arī nodrošinot informācijas pieejamību novada  iedzīvotājiem.
Picture01/07/2013     Pateicoties NVO fonda atbalstam, biedrība “Dzīvnieku patversme “Mežavairogi” ir uzsākusi projekta “Kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšana Ķekavas novadā” īstenošanu. Biedrība “Aste gredzenā” piedalīsies atsevišķu projekta aktivitāšu īstenošanā kā projekta partneris, Projekta mērķis ir attīstīt un pilnveidot ilgtermiņa kompleksu pasākumu programmu, kas veicinās dzīves vides kvalitātes uzlabošanu Ķekavas novadā. Galvenās projekta aktivitātes ir: izstrādāt un realizēt divas pasākumu darbības programmas pensijas un jauniešu vecuma grupu brīvprātīgajiem darbiniekiem; izglītot un informēt sabiedrību par dzīves vides drošību un ilgtspējīgu attīstību; izveidot, reģistrēt un uzturēt vismaz 10 bezsaimnieku kaķu koloniju aprūpes vietas; stiprināt biedrības kapacitāti, kā arī iesaistīties Ķekavas novada pašvaldības rīcībpolitikas un lēmumu pieņemšanas procesā vides drošības un ilgtspējīgas attīstības jomā.
Projekta īstenošanas periods ir no 01.07.2013 līdz 31.12.2015. gadam.

Projekts „Kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšana Ķekavas novadā” tiek īstenots, izmantojot EUR 45 000 piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību.
Picture